Stavba RD

9. srpna 2009 v 11:54 | Vše pro váš dům |  Vyzdívky
Rozhodli jste se k velkému kroku a chcete si postavit dům? Pak se připravte na řadu problémů, komplikací a nutnou dávku odvahy. To s sebou stavba totiž vždy přináší. Pokud máte představu, o tom jak váš dům má vypadat, nebo máte dokonce již udělaný projekt, pak je na vašich bedrech rozhodnout se, jaký materiál je pro vás ten nejvhodnější. Zkrátka z čeho stavět. S tím je spojena nejen stavební technologie, ale také stavební společnost, které zakázku zadáte. Podle materiálu můžeme stavbu rozdělit do dvou typů. Jedním je stavět na místě z jednotlivých kusů materiálu, tzv. skládačka, druhou variantou je pořídit si montovanou stavbu z již hotových větších celků. Každý typ používá jiný stavební materiál a je založen na odlišném postupu. Pro různé části stavby je nutno využívat různé stavební materiály (základovou desku ze dřeva neuděláte, k tomu je zapotřebí betonu). Stěny pak mohou být z keramických zdicích materiálů, tvárnic, pórobetonu,… Stropní konstrukci můžete nechat postavit z ocelových profilů a nosníků, či dřeva, podobně jako při budování krovů a střechy.
No a výběr střešní krytiny je opravdu rozmanitý. Obecně mezi nejoblíbenější stavební materiály u nás patří klasické keramické zdící materiály, jednoduše, naše stará dobrá cihla. Dnes jsou na trhu v modernější děrované cihlové bloky. Oblibu si získaly i pórobetonové tvárnice. Na rozdíl od cihel jsou lehčí, mají lepší tepelně-izolační vlastnosti, zato více propouští zvuk a mají menší tepelnou akumulaci. Jedná se však o podobný stavební materiál a tudíž i technologické postupy se od sebe nikterak neliší. Klasickým zděným stavbám se asi nejvíce přibližují stavby v podobě ztraceného bednění. Může jít o desky či tvárnice z betonu, štěpkocementových materiálů nebo polystyrenu vylévaného betonem. Výhodou je jejich vysoká nosnost, akustická izolace a povětšinou i dobrá tepelná izolace. Stále ještě ne moc rozšířené je užívání dřeva.
Obliba dřevostaveb však rok od roku stoupá. Mohou se stavět klasickým tesařským způsobem. Většina lidí ale často volí spíše systémy montovaných staveb. U tohoto typu stavby je velmi důležitá kvalita použitého dřeva, kterou si musíte ohlídat. Kombinovat můžete i dřevěný stavební materiál s ocelovou nosnou konstrukcí, tzv. skeletový rámový systém.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Stavební společnost: P R O V A S D U M

Naše společná činnost se datuje od 1.5.2001 v návaznosti na bohaté zkušenosti z předchozích aktivit zaměstnavatelského poměru, posléze na základě živnostenského oprávnění.

Máme jasné a zřetelné cíle, které se snažíme každým dnem naplňovat.
Dvě desítky let praxe v oboru nejsou k zahození.
Spektrum naší nabídky je rozsáhlé, se zaměřením na kvalitu, přesnost a efektivnost veškerých stavebních
prací, přesto dáváme přednost pracím náročnějším, kde se kloubí znalost a řemeslnická zručnost,
a tímto získáváme stále více svých příznivců.
Velký důraz klademe také na výběr ostatních řemesel, s nimiž nemalou mírou přispíváme ke spokojenosti zákazníků. Samozřejmostí je i spolupráce s vybranými odborníky v oblasti projektování,
zpracování studií nových staveb, dozorování, apod.
Naším cílem je spokojený klient.

Zaměření:

  • Stavba betonových plotů
  • Zateplené fasády
  • Obklady, dlažby
  • Zámkové dlažby
  • Zdivo lícové cihla, Ytong
  • Terasy, chodníky, ploty
  • Rekonstrukce bytových jader


Kontaktní osoba v případě Vašeho zájmu o realizaci stavebních prací pro kraj středočeský :

Bernard Jaroslav **e-mail : provasdum@seznam.cz **mobil : 604 452 934