Červen 2010

Podezdívka vany

26. června 2010 v 23:10 | Vše pro Váš dům a zahradu |  Koupelny

podezdívka vany

 V rodinných domech, kde jsou alespoň dvě koupelny je většinou zvolen kompromis - jedna vana a v druhé lázni sprchový kout. Většinou je v domech dostatek prostoru pro obě zařízení v jedné místnosti. Pokud to dispozice dovoluje, tak se v přízemí použije sprchový kout, neboť se předpokládá, že koupelna bude využívána příležitostně, např. jako koupelna s pokojem pro hosty. V podkroví se obvykle používá vana, jednak proto, že poskytuje větší komfort ložnicím, ale také z prostorových důvodů, kdy se s výhodou umístí pod šikmou část stropu. V případech, kdy rodinný dům obsahuje více podlaží s několika koupelnami, tyto starosti odpadají. V bytech je situace složitější, protože se většinou musíme rozhodnout, z důvodu omezeného prostoru pro jeden zařizovací předmět. Většinou se volí vana, protože v sobě spojuje více funkcí: mytí, koupání, namáčení prádla, koupání dětí, psů a jiných obyvatel bytu. Smaltovaná vana je klasika, při podezdění se nekýve, vydrží hrubší zacházení a odolá veškerým domácím chemikáliím. Neposkytuje ovšem komfort perličkových koupelí.

smaltovaná vana
podezdívání vany ytongem - detail

Rekonstrukce omítek

1. června 2010 v 22:10 | Vše pro Váš dům a zahradu |  Omítky
po zasekání elektroinstalceNově omítnutá zeď s jemnou maltou má stejnoměrný povrch, připomínající smirkový papír. Když se několikrát vymaluje, je její povrch stále hladší. Pak se například zaseká nová elektroinstalace a zaomítá se hrubou omítkou. Kdyby se na tuto novou omítku natáhla původní jemná malta, tak i při nejpečlivějším zpracování jemným hladítkem by byl její povrch oproti vymalované zdi příliš drsný. Na zdi by vzniklo nevzhledné "jelito", které by prozrazovalo celou opravu. Proto potřebujeme stěrku. S její pomocí dokáže zručný zedník provést opravu tak, že po vymalování nelze opravu ani poznat.

připraveno pro obklad

Stavební společnost: P R O V A S D U M

Naše společná činnost se datuje od 1.5.2001 v návaznosti na bohaté zkušenosti z předchozích aktivit zaměstnavatelského poměru, posléze na základě živnostenského oprávnění.

Máme jasné a zřetelné cíle, které se snažíme každým dnem naplňovat.
Dvě desítky let praxe v oboru nejsou k zahození.
Spektrum naší nabídky je rozsáhlé, se zaměřením na kvalitu, přesnost a efektivnost veškerých stavebních
prací, přesto dáváme přednost pracím náročnějším, kde se kloubí znalost a řemeslnická zručnost,
a tímto získáváme stále více svých příznivců.
Velký důraz klademe také na výběr ostatních řemesel, s nimiž nemalou mírou přispíváme ke spokojenosti zákazníků. Samozřejmostí je i spolupráce s vybranými odborníky v oblasti projektování,
zpracování studií nových staveb, dozorování, apod.
Naším cílem je spokojený klient.

Zaměření:

  • Stavba betonových plotů
  • Zateplené fasády
  • Obklady, dlažby
  • Zámkové dlažby
  • Zdivo lícové cihla, Ytong
  • Terasy, chodníky, ploty
  • Rekonstrukce bytových jader


Kontaktní osoba v případě Vašeho zájmu o realizaci stavebních prací pro kraj středočeský :

Bernard Jaroslav **e-mail : provasdum@seznam.cz **mobil : 604 452 934