Říjen 2017

Palisáda chodníku

31. října 2017 v 13:33 | Vše pro Váš dům a zahradu |  Obklady a dlažby
Betonové palisády jsou skvělým řešením všude tam, kde potřebujete prakticky a zároveň dekorativně vyřešit výškové rozdíly. Své využití najdou betonové palisády při vytváření stupňovitých teras, při stavbě opěrných zídek, výstavbě schodišť nebo zakončení dlážděných ploch. Využít je však můžete i k drobným architektonickým úpravám terénu nebo zahradních zákoutí, jelikož jejich vzhled skvěle kontrastuje s okolní zelení.
1. Prakticky si ukážeme, jak postupovat při stavbě s betonovými prvky. Nejdřív jsme pískem jsme vyznačili průběh budoucího hrazení a pro stanovení výšky palisády na zatlučené kovové tyče natáhli směrový provázek.
2. Základ jsme vykopali hluboký čtyřicet až padesát centimetrů a částečně ho vyplnili drceným štěrkem. Vše jsme dobře udusali. Na tento štěrkový základ patří řidší betonová směs ze čtyř dílů písku a jednoho dílu cementu.
3. Do tohoto betonového podloží umístíme první sloupek palisády: zatlučeme ho do ní gumou paličkou. Musí stát přesně kolmo. To je důležité, protože podle něj budeme rovnat další sloupky. Ostatně jejich kolmé postavení radíme průběžně kontrolovat.
4. Sloupek provizorně podepřeme a těsně vedle něj klademe další. K měření používáme vodováhou. Jakmile usadíme několik sloupků, přidáme k nim zleva i zprava trochu betonové směsi. Jakmile jsou všechny díly usazeny, opatrně postříkáme celou stavbu vodou, aby beton dobře ztuhl - tři až čtyři dny ho necháme vytvrdnout.
5. Po ztvrdnutí betonu vyplníme vnitřek palisádového hrazení zeminou a osázíme rostlinami. Aby se zemina nedostala do spár mezi sloupky, je vhodné obložit vnitřní stranu palisády fólií

Stavební společnost: P R O V A S D U M

Naše společná činnost se datuje od 1.5.2001 v návaznosti na bohaté zkušenosti z předchozích aktivit zaměstnavatelského poměru, posléze na základě živnostenského oprávnění.

Máme jasné a zřetelné cíle, které se snažíme každým dnem naplňovat.
Dvě desítky let praxe v oboru nejsou k zahození.
Spektrum naší nabídky je rozsáhlé, se zaměřením na kvalitu, přesnost a efektivnost veškerých stavebních
prací, přesto dáváme přednost pracím náročnějším, kde se kloubí znalost a řemeslnická zručnost,
a tímto získáváme stále více svých příznivců.
Velký důraz klademe také na výběr ostatních řemesel, s nimiž nemalou mírou přispíváme ke spokojenosti zákazníků. Samozřejmostí je i spolupráce s vybranými odborníky v oblasti projektování,
zpracování studií nových staveb, dozorování, apod.
Naším cílem je spokojený klient.

Zaměření:

  • Stavba betonových plotů
  • Zateplené fasády
  • Obklady, dlažby
  • Zámkové dlažby
  • Zdivo lícové cihla, Ytong
  • Terasy, chodníky, ploty
  • Rekonstrukce bytových jader


Kontaktní osoba v případě Vašeho zájmu o realizaci stavebních prací pro kraj středočeský :

Bernard Jaroslav **e-mail : provasdum@seznam.cz **mobil : 604 452 934